Suszarnie zbożowe - Co warto wiedzieć?

Suszarnie zbożowe z serii Eco Master są najlepszym sposobem na uzyskanie wysokiej jakości produktu suchego. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, suszarnie zbożowe umożliwiają osiągniecie doskonałych efektów przy niskim zużyciu energii cieplnej i elektrycznej. Szacuje się, że dzięki innowacyjnym rozwiązaniom zastosowanym w suszarniach oszczędność energii elektrycznej plasuje się na poziomie nawet 45 %, a energii cieplnej 15 %. To doskonałe wyniki, którymi nie może poszczycić się żadna inna tego typu maszyna. Takie osiągi możliwe są dzięki zastosowaniu odkrywczego rozwiązania – zintegrowanej recyrkulacji powietrza suszącego w postaci wentylatorów osiowych. Odzyskują one powietrze z niższych sekcji suszenia i mieszają je ponownie ze strumieniem powietrza głównego. Dodatkowo, projektanci pomyśleli również o ograniczeniu poziomu emisji pyłu, co nie tylko usprawnia działanie maszyny, ale także zapewnia jej dłuższą żywotność i niższe prawdopodobieństwo awarii. Zarówno wykorzystane przy budowanie suszarni rozwiązania technologiczne, jak i jej obudowa są zgodne z najnowszymi legislacjami Unii Europejskiej.

 Suszarnie przepływowe

Suszarnie Eco Master stworzone zostały z myślą o wszechstronnym zastosowaniu. Dlatego też możliwe jest suszenie wielu rodzajów ziaren, w tym: pszenicy, sodu, żyta, rzepaku, słonecznika, owsa, grochu, soi, jęczmienia, kukurydzy, ryżu, kakao i orzeszków. Tak szeroki zakres materiałów, jakie mogą zostać poddane obróbce przy użyciu suszarni wynika z możliwości dostosowania sposobu suszenia do poziomu wilgotności. Osoba sterująca maszyną dysponuje programami dostosowanym zarówno do suszenia delikatnego, jakie wskazane jest np. w przypadku jęczmienia sodowego, jak i programem silnego suszenia, który znajduje zastosowania przy takich wilgotnych produktach, jak kukurydza.

 Suszarnie zbożowe

Cechami wyróżniającymi suszarnie zbożowe Eco Master są z pewnością niezawodność i wydajność. W zależności od potrzeb przedsiębiorca może wybrać dla siebie model spośród 7 rozmiarów i aż 3 różnych szerokości suszarni. Zakres wydajności maszyn wynosi 25-275 t/h. By ograniczyć zużycie maszyn do minimum w suszarniach zainstalowano taśmy z trudnościeralnej stali DOCOL 1200. Zamontowanie wysokiej jakości wentylatorów zapewniają natomiast niski poziom hałasu i niezakłóconą pracę nawet w bardzo trudnych warunkach klimatycznych. Dzięki dopracowanemu projektowi każdej suszarni, możliwe było nie tylko zwiększenie wydajności przy jednoczesnym zminimalizowaniu zużycia energetycznego, ale także stworzenie maszyny prostej w restauracji i czyszczeniu. Suszarnie zbudowane są z dużych komór ciepłego i zimnego powietrza, a dostęp do wszystkich najważniejszych elementów maszyny możliwy jest poprzez drabinę zewnętrzną.

 

Mimo swojej innowacyjności i zastosowaniu skomplikowanych mechanizmów, suszarnie są niezwykle proste w obsłudze. Osoba sterująca ma do dyspozycji wysokozaawansowany, a jednocześnie intuicyjny w obsłudze panel kontrolny. Udostępnia on kompletne informacje o statusie suszarni oraz podgląd głównych danych (temperatura powietrza suszącego, temperatura ziarna, status wentylatora, generalna wydajność suszarni), co daje pełną kontrolę na każdym etapie suszenia. Oprogramowanie umożliwia skorzystanie z 10 różnych formuł suszenia, rejestrację wszystkich temperatur do 20 godzin wstecz czy prowadzenie spisu alarmów, z uwzględnieniem przyczyny zatrzymania pracy w suszarni. Takie oprogramowanie daje możliwość pełnego dostosowania pracy suszarni do różnego rodzaju materiałów i wymogów towaru końcowego.